Anasayfa / İlçemizden Haberler / 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

İYİ PARTİ Meram İlçe Başkanı Mehmet AVCI 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Avcı mesajında;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşu için önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920’de Yüce Türk Milleti, esaret zincirini kırarak demokrasi ve milli egemenlik ilkesinin yaşam bulduğu, egemenliğin kaynağının millete ait olduğunun kabul edildiği yönetim şekline kavuşmuştur.

Şüphesiz İstiklal Harbi mücadelesinde tüm umutsuzluklara, yokluk ve güçlüklere rağmen milli birlik ve beraberlik ruhuyla kazanılan bu eşsiz zafer neticesinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugünkü çağdaş ve saygın Türkiye için ortaya konulan çabanın da ilham kaynağı olmuştur.  

Her ne kadar bu gün kuruluş amacından uzaklaşılmış ve bir nevi devre dışı bırakılmışsa da mümkün olan en kısa sürede kuruluş amacına uygun, iyileştirilmiş Demokratik sisteme uygun ve daha işlevsel bir yapıya kavuşacağına olan inancımız tamdır.

Bu yıl 23 Nisan coşkusunu evlerimizden yaşayacak olsak da 100 yıl önce olduğu gibi bağımsızlığımızın sarsılmaz ifadesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasının, Türk milletinin gönlünde aynı heyecan ve coşkuyla yer ediyor olması gelecek daha güçlü yarınlar için umut olmaktadır. 

Unutulmamalıdır ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı günü tüm insanlığın ortak umudu, geleceğimizin teminatı çocuklara armağan etmiş olması da büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin, çocuklara olan güvenini ifade eden bu durum, fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesi için verdiği çabanın da göstergesidir. Ülkemizin ve tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği bu dönemde çocuklarımızı her türlü olumsuzluktan uzak güven ve sevgi dolu bir ortamda yetişmesi noktasındaki sorumluğumuzla var gücümüzle çalışmayı sürdürmekteyiz.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun 100. yıldönümü ile tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularla kutluyor, bu müstesna bayramı kutlamamıza vesile olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” Dedi.

Haber Merkezi

Hakkında ismail

Ayrıca kontrol et

İYİ Parti Meram İlçe Teşkilâtından Başsağlığı Ve Kınama

Önceki gün gece saatlerinde Suriye’nin İdlib Kentinde askerlerimizin bulunduğu bölgeye yapılan hava saldırısında son açıklanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir