Anasayfa / İYİ PARTİ HABERLERİ / Gembos Yolu Projesinde Verilen Sözler Tutulmadı

Gembos Yolu Projesinde Verilen Sözler Tutulmadı

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 2020 yılında tamamlanacağı söylenen Gembos Yolu Projesi için Ulaştırma ve Alt Bakanlığına verdiği soru önergesi cevaplandırıldı.  Bakanlığın Yokuş’un sorusuna verdiği cevaba göre verilen sözlerin tutulmadığı görülmektedir.  

Yokuş, “Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına Gembos Yolu Projesinin, Konya ilimiz ile Antalya ilimizin yollarını birbirine bağlayarak, vatandaşlarımıza ulaşım, zaman ve ekonomik olarak büyük kolaylıklar sağlayacağını belirterek, projenin tamamlanacağı tarihi ve 2020 yılı bütçesinden ayrılan payı sormuştum.”

“Cumhurbaşkanımız da 27.01. 2019 tarihinde Antalya’da katılmış olduğu toplu açılış töreninde, Gembos Yolu Projesinin 2020 yılında tamamlanacağı müjdesini vermişti.  Ancak verdiğim soru önergesine gelen cevaptan da anlaşılacağı üzere “Yolun 63 km’lik bölümü için 03.02.2020 tarihinde proje çalışmaları başlatılmıştır” denilmektedir.

“Bakanlık tarafıma verdiği cevapta henüz proje çalışmaları ve ihale hazırlıklarında olduğunu ifade ederken, verilen sözlerin bir kez daha tutulmadığını görmekteyiz. Gembos Yolunun 2020 yılında tamamlanması hayal oldu. Gembos yolunun tamamlanması başka baharlara kaldı.”

Haber Merkezi

Hakkında ismail

Ayrıca kontrol et

Pestisit Kimyasalların İnsan Sağlığına Zararlarının Araştırma Önergesi Reddedildi

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un İyi Parti Grubu adına verdiği “Tarımsal üretimde kullanılan insan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir