Anasayfa / İlçemizden Haberler / İYİ Parti Meram İlçe Başkanından Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

İYİ Parti Meram İlçe Başkanından Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

İYİ Parti Meram İlçe Başkanı Mehmet Avcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; 

105. yıl dönümü iftiharla kutlanan Çanakkale Zaferi’nin, Atatürk ve Kahraman Ordumuz ile Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

Avcımesajına şöyle devam etti; “Birlik ve beraberliğimizin en büyük timsallerinden biri olan bu destan, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden aziz milletimizin emperyalist işgal güçlerine asla geçit vermeyeceğini, Çanakkale’nin ve her karış vatan toprağının asla geçilemeyeceğini ilan etmiştir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Çanakkale Zaferi’nin 105. Yılını büyük bir gurur içerisinde idrak ediyor; “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” diyerek Çanakkale Savaşı’nın seyrini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, bölücü ve yıkıcı terör örgütleri ile yapılan mücadelelerde, sınırlarımızın içinde ve dışında can veren şehitlerimiz ile gönül coğrafyamızın her bir karışında şehadet mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” Dedi.

Haber Merkezi

Hakkında ismail

Ayrıca kontrol et

Pestisit Kimyasalların İnsan Sağlığına Zararlarının Araştırma Önergesi Reddedildi

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un İyi Parti Grubu adına verdiği “Tarımsal üretimde kullanılan insan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir