Anasayfa / İYİ PARTİ HABERLERİ / İyi Parti’den Konya Büyük Şehir Belediyesi Ve İlçe Belediyelerine Açık Çağrı

İyi Parti’den Konya Büyük Şehir Belediyesi Ve İlçe Belediyelerine Açık Çağrı

İyi Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu soysal medya hesaplarından yaptığı Konya Büyük Şehir ve İlçe Belediyelerine Evde kalmak zorunda kalan ve mağdur durumda olan vatandaşlar için bir çağrıda bulundu.

“Ülkemizin ve dünyanın Korona Virüs (Covid-19) salgını sebebiyle ciddi mağduriyetler yaşadığı, çok sayıda insanın yaşamını kaybettiği, birçok insanın halen karantinada olduğu bir dönemdeyiz.

Bu çerçevede vatandaşlarımızın tedbirli olmaları, evlerinden çıkmamaları ve hastalığı bulaştırmamaları bir devlet tedbiri olarak karşımızdadır. Bu süreç takdir edileceği üzere birtakım mağduriyetleri de beraberinde getirmiştir. Vatandaşlarımızın bir kısmı ücretsiz izne çıkarılmıştır, bir kısmı işinden olmuştur. Piyasada para alışverişi neredeyse durmuştur. Bu hassasiyetlerle vatandaşlarımızdan kurallara uymalarını beklerken kamu idareleri de kendi üzerlerine düşen yükümlülükleri yerine getirmelidir.

Özellikle belediyelerin üzerinde önemli bir sorumluluk bulunmaktadır. Ankara Büyük şehir Belediyesi başta olmak üzere birçok belediye sosyal belediyeciliğin nasıl olması gerektiğini bizlere göstermiştir. Yine aynı şekilde Karaman- Ermenek Belediyesi uyguladığı projelerle vatandaş odaklı belediyecilik anlayışını ortaya koymuştur.Örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Bu hassasiyetlerle Konya Büyük şehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerinin belirli bir miktara kadar suyu ücretsiz veya indirimli olarak sunmaları, belediyenin sunduğu birçok hizmeti bu dönemde ücretsiz hale getirmeleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nakdi veya ayni yardımda bulunmaları, özellikle sağlık personellerine ücretsiz barınma alanı tahsis edilmesi, ilkokul düzeyinde çocuğu olan personelin okulların tatili sona erene kadar idari izinli sayılması, özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için organizasyon faaliyeti yürütülmesi önemli bir gerekliliktir. Bu konuda belediyelerce alınacak kararlara İYİ Parti olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu önemle ifade etmek isteriz.

Sosyal belediyecilik, gönül belediyeciliği sözle değil, icraat ile olur. Şehrimizin belediyelerinin bu hassasiyetleri göstereceğini ümit ediyor. Vatandaşlarımızın devlet yetkililerimizin #evdekal çağrısına kulak vererek evlerinden çıkmadan sürecin en az zararla atlatmasını temenni ediyoruz” Dedi.

Haber Merkezi

Hakkında ismail

Ayrıca kontrol et

Pestisit Kimyasalların İnsan Sağlığına Zararlarının Araştırma Önergesi Reddedildi

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un İyi Parti Grubu adına verdiği “Tarımsal üretimde kullanılan insan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir